• Spotkanie z absolwentem naszej Szkoły płk. Bartłomiejem Chmielewskim

•   W dniu 13.11,2023 odbyło się kolejne spotkanie z absolwentem Naszej Szkoły.

I Liceum im. Tadeusza Kościuszki odwiedził płk. Bartłomiej Chmielewski, żołnierz, czołgista, weteran misji stabilizacyjnej w Iraku.

Nasz gość bardzo ciekawie i zajmująco opowiedział o strukturze Wojska Polskiego, jego zadaniach, perspektywach rozwoju. Przedstawił wyższe uczelnie wojskowe, zachęcając do studiowania  właśnie na nich. Opowiedział też o swojej służbie, pobycie na misji w Iraku,  wyzwaniach, ale  i radościach, jakie daje służba w wojsku. Wszystko to było ilustrowane ciekawą prezentacją. Nie zabrakło też wspominania dawnych lat szkolnych oraz konkursów z nagrodami. Nasz gość podkreślił, że w ILO zdobył wiedzę i umiejętności, które zaprocentowały.

Tekst i zdjęcia Krzystof Prorok

• 105 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

• 10 listopada 2023r. odbyła się uroczysta akademia z okacji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęliśmy hymnem o godz. 11:11, włączając się w ogólnopolską akcję "Szkoła do Hymnu" . Następnie klasa IIA pod kierunkiem wychowawcy Andrzeja Jarząbka przygotowała bardzo wymowny montaż słowno - muzyczny o drodze Polaków do odzyskania Niepodległości.

Rozdano też nagrody za udział w Szkolnym Konkursie o Historii Szkoły i Patronie. Sponsorem jest firma JAN-BUD.

Nagrodzeni uczniowie to:

1. Karol Wierciński klasa IIA

2. Artur Siemieniuk klasa IIIB

3. Katarzyna Wojszkowicz klasa IB

4. Jagoda Wichrowska klasa IC

Gratulujemy!!!

W piątek 10 listopada 2023 r. o godzinie 11:11 uczniowie l Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim zaśpiewali hymn, by uczcić Święto Niepodległości.

• Mistrzostwa szkoły w szachach

• W dniu 9 listopada 2023 r. odbyły się mistrzostwa naszej szkoły w szachach. W zawodach wzięło udział 36 uczestników. System gry - szwajcarski, 7 rund. Sposób kojarzenia par - komputerowy, czas gry - 10 minut na zawodnika.

Wyniki zawodów:

1. Kozłowski Cezary II c

2. Parfieniuk Bartosz III c

3. Daniluk Jan II c

4. Rakowski Jakub III b.

Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki za dalszą rywalizację w półfinale wojewódzkim.

• IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie”

• 23 października br. nasza szkoła odpowiadając na zaproszenie Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie”, czyli w biciu rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie to odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Głównym celem akcji oprócz pobicia zeszłorocznego rekordu, była promocja czytelnictwa wśród młodzieży. Ponadto „Przerwa na czytanie” miała na celu zachęcić uczniów do częstszego sięgania po książki w każdej sytuacji i w każdym miejscu oraz pokazać, że czytanie jest ciekawe i że jest mnóstwo książek (oprócz lektur) o bardzo różnorodnej tematyce, które są naprawdę wartościowe i po które warto sięgać w wolnych chwilach.

W akcji wzięło udział łącznie 384 osoby.

Ten dzień był ponadto wzbogacony o dzień przebieranego za postacie i bohaterów literackich, a do szkoły zawitały najróżniejsze postacie - także z filmów czy bajek.

Gratulujemy wszystkim za zaangażowanie oraz wielką kreatywność.

• XV Konkurs Pieśni Patriotycznej

• 6 listopada w Zespole Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim odbył się

XV Konkurs Pieśni Patriotycznej.

Naszą szkołę reprezentowała Laura Kamińska z klasy III B zaprezentowała pieśń patriotyczną „Wojenko, wojenko” przy akompaniamencie Patryka Huczko
            z klasy II D -  pianino elektryczne.

Laura Kamińska wraz z akompaniatorem pokonała wszystkich uczestników zdobywając nagrodę Grand Prix.

Patryk Huczko został dodatkowo wyróżniony za kreatywny akompaniament.

Gratulujemy naszym uczniom sukcesu.

• Rok Wisławy Szymborskiej

• 30 października br. uczniowie naszej szkoły (pod kierunkiem pani Agnieszki Kordiukiewicz) włączyli się do obchodów Roku Wisławy Szymborskiej (związanych ze świętowaniem 100 rocznicy urodzin poetki) oraz Aleksandra Fredry (związanych z 230.rocznicą urodzin komediopisarza). Z tej okazji, w Czytelni dla Dorosłych w Miejskiej Bibliotece Publicznej, nasi licealiści wykonali kilka prezentacji przybliżając przybyłym słuchaczom (z innych szkół) najważniejsze wiadomości z życia i twórczości Wisławy Szymborskiej oraz Aleksandra Fredry dodatkowo upiększając swoje wystąpienie recytacją znanych urywków z dzieł literatów z odpowiednio dobraną muzyką.

Serdecznie dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie w działania kulturalne i przypomnienie o pamięci tak zasłużonych dla Polski postaci.