• Przegląd kolęd i pastorałek, konkurs stroików świątecznych

• Tradycyjnie, jak co roku w naszym Liceum odbył się konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy.

Stroiki oceniono w kilku kategoriach:

- oryginalność kompozycji - wygrała klasa ID

- estetyka wykonania - klasa IIB

- naturalnośc - klasa IVB

- pomysłowość i kreatywność - klasa IID

- tradycja - klasa IB i IVA

Gratulujemy zwycięzcom!!!

Wszystkie stroiki były piękne, pomysłowe oraz bardzo starannie wykonane. Dziękujemy wszystkim klasom za udział w konkursie.

• Światowy Dzień Rzucania Palenia

•    Dnia 18.11.2021 roku w naszym Liceum obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia. W związku z obchodami wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia profilaktyczne z obszaru uzależnienia. Natomiast uczniowie zaangażowali się w przygotowanie plakatów konkursowych. Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w działania profilaktyczne, a poniżej zamieszczamy zdjęcia wystawy profilaktycznej oraz wyróżnionych prac. Uczniowie, których plakaty zostały wyróżnione, otrzymali nagrody. Wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach.

Autorzy wyróżnionych prac:

Zuzanna Chomańska kl. Ib

Daniel Oksztulski kl. Ic

Joanna Kosz kl. Id

Katarzyna Wojszkowicz kl. Ib

Lawinia Wróblewska kl. IIa

Pedagog i Psycholog szkolny

• Profilaktyka uzależnień

• Dnia 17 listopada pracownicy Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej wspólnie z pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim, przeprowadzili zajęcia edukacyjno – profilaktyczne w naszym Liceum. Rozmawiano z młodzieżą na temat profilaktyki uzależnień (alkohol, tytoń i inne środki psychoaktywne) oraz o konsekwencjach nieprzestrzegania przepisów prawnych o przeciwdziałaniu narkomanii i palenia tytoniu. Młodzież otrzymała materiały edukacyjno – informacyjne dotyczące profilaktyki uzależnień oraz profilaktyki HIV/AIDS. Dziękujemy za działania profilaktyczne w naszym Liceum i liczymy na dalszą współpracę.

Pedagog i psycholog szkolny

• Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

• W dniu 05.12.2023 r. odbył się w naszej szkole „Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I- IV  i miał na celu
            promowanie wiedzy o geografii, historii, kulturze i tradycjach krajów niemieckojęzycznych oraz kształtowanie szacunku i tolerancji dla dziedzictwa kulturowego innych narodów.
                Zadanie uczestników polegało na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru składającego
            się ze 100 pytań. W konkursie wzięło udział 46 uczniów.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce: Żarski Kordian  kl. II A
            II miejsce: Pietrzykowski Nataniel  kl. II C

III miejsce: Sasiński Dawid  kl. I A
            IV miejsce (ex aequo ): Bańkowski Bartosz kl. II A
                                                   Maruszewski Dominik  kl. I D
                                                   Niemyjski Tomasz kl. II C

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Goethe Institut w Warszawie.

opr. E. Zieniewicz

• Spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim

• 18 listopada uczniowie klas maturalnych wzięli udział w spotkaniu z panią Sylwią Bagniuk przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim nt. „Handel ludźmi”.  W ramach prelekcji propagowano wiedzę na temat handlu ludźmi, kreowano postawy i zachowania społeczne zmierzające do poprawy bezpieczeństwa osób wyjeżdżających za granicę.

Spotkanie zorganizowały: Katarzyna Jurczuk – psycholog, Anna Nawarenko - pedagog