• Walentynkowy Konkurs Literacki

• 17 lutego 2023 roku w Bibliotece szkolnej nastąpiło rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród w Walentynkowym Konkursie Literackim do którego przystąpiło 18 osób.

Jury w składzie Agnieszki Kordiukiewicz, Katarzyny Jurczuk i Anny Nawarenko postanowiło przyznać 3 nagrody w kategorii najlepszy wiersz o tematyce miłosnej, 3 nagrody w kategorii opowiadanie oraz 3 wyróżnienia.

Oto laureaci:

w kategorii najlepszy wiersz o tematyce miłosnej:

1 miejsce - Małgorzata Wysocka z klasy IC

2 miejsce - Aleksandra Malinowska kl. IIB

3 miejsce - Oliwia Grynczel kl. III C

w kategorii najlepsze opowiadanie o tematyce miłosnej:

1 miejsce - Maria Topczewska IVC

2 miejsce - Natalia Czykwin IA

3 miejsce - Joanna Lewandowska IV C

wyróżnienia otrzymują:

Eliza Januszewska IIB

Błażej Topczewski IIB

Wiktoria Rakowska IIB

W imieniu Jury chcielibyśmy dodać, iż każda z Waszych prac była pisana sercem i od serca, dlatego trudno było nam wyłonić zwycięzców.

Cieszy nas fakt, że próbujecie własnych sił, że piszecie i chcecie pisać, że startujecie w konkursach i swoim uczestnictwem motywujecie do tego także rówieśników. Mamy nadzieję, że za rok będzie Was więcej i to nie tylko dla wygranej ale dla samego faktu, że się coś w życiu robi, że się chce coś robić. Dziś tak naprawdę wszyscy jesteście zwycięzcami o czym zaświadczyły Wasze serca, a kto idzie za głosem serca nigdy nie jest na przegranej pozycji. Dodamy, że ten kto próbuje i szuka, zawsze znajduje właściwą drogę, a kto znalazł własną drogę, nawet jeśli nikt ją do tej pory nie uczęszczał już jest zwycięzcą, ponieważ to nie nagroda czyni człowieka szczęśliwym lecz pasja, którą realizuje z otwartym gorącym sercem.

Życzymy Wam wszystkim wytrwałości w dążeniu do realizacji własnych marzeń, wydobywania z siebie talentów, które drzemią w każdym z nas i czekają tylko na to, aż je z siebie wydostaniemy, pamięci o tym, iż od jednej świecy można zapalić tysiące innych świec oraz miłości takiej, która jest największą bronią, energią, siłą, która ogrzewa i rozświetla wszystko oraz wszystkich wokół.

ps. nie piszcie tylko do szuflady  ♥

• ♥Walentynki♥

• 14 lutego w naszej szkole z okazji Święta Miłości Biblioteka, Pedagog, Psycholog i Samorząd uczniowski przygotowali dla wszystkich uczniów kilka atrakcji.

W całej szkole można było zobaczyć dekoracje oraz zrobić idealne walentynkowe zdjęcie. Została także zorganizowana poczta kwiatowa i walentynkowa.

Dodatkowo dla osób, które w tym dniu odwiedziły Bibliotekę Samorząd przygotował akcję walentynkową Your Perfect Match, która polegała na ankietach dotyczących cech uczniów i potencjalnej drugiej połówki, a Biblioteka zorganizowała "Rankę z książką" czyli walentynkowy kącik, w którym można było poczytać książki i wiersze o tematyce miłosnej w specjalnie przygotowanej scenerii oraz zrelaksować się przy kawie/herbacie oraz pysznych domowej roboty pierniczkach w kształcie serduszek :)  Ten dzień był więc doskonałą okazją do promocji szkolnej Biblioteki i pokazania uczniom, że w Bibliotece nie jest nudno, a wręcz przeciwnie - że to SERCE SZKOŁY i że można w niej miło spędzić czas, a każdy może w niej znaleźć coś dla siebie.

Życząc budującej i rozwijającej miłości, która pozwala cieszyć się życiem dziękujemy wszystkim uczniom za wspólnie spędzony dzień!  ♥

• Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna - "Apoloniusz"

• Dnia 17 listopada 2022r odbyła się w naszej szkole Olimpiada Ogólnopolska z matematyki „Apoloniusz” OLIMP SCHOOL. Udział wzięło 14 uczniów. Najlepszy wynik i I miejsce zajęła Magdalena Hryniewicka z klasy IVC. Otrzymała dyplom laureata i nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun: Agnieszka Sawicka

• WALENTYNKOWY KONKURS LITERACKI

• ZASADY KONKURSU:

DO 14.02.2023 r.
            NAPISZ WŁASNY WIERSZ, KRÓTKIE OPOWIADANIE  LUB LIST O TEMATYCE MIŁOSNEJ

- PODPISZ TEKST (IMIĘ, NAZWISKO, KLASA)

- PRACĘ W WERSJI DRUKOWANEJ ZŁÓŻ W BIBLIOTECE I UMIEŚĆ W SPECJALNYM WALENTYNKOWYM PUDEŁKU

OGŁOSZENIE WYNIKÓW:

17.02.2023.
            - INFORMACJA O PRACACH WYTYPOWANYCH I NAGRODZONYCH WRAZ Z TEKSTAMI ZOSTANIE PODANA NA STRONIE SZKOŁY I FACEBOOKU

NAGRODY:
            - ZA NAJELPSZE PRACE PRZEWIDZIANE SĄ NAGRODY-NIESPODZIANKI