• Koncert w 18 rocznicę śmierci Św. JANA PAWŁA II w Bielskim Domu Kultury

• Dnia 2 kwietnia w Bielskim Domu Kultury odbył się „Koncert Inaguracyjny Dni Kultury Chrześcijańskiej”. Uczniowie naszego Liceum mieli zaszczyt wziąć udział w tym wspaniałym projekcie, pod kierownictwem Pani Elżbiety Bilmin.

Nasi wokaliści zaprezentowali pieśni patriotyczne: "Niepodległość", "Dziś idę walczyć mamo", hymn poświecony Janowi Pawłowi II - "Nie zastąpi Ciebie nikt" oraz gościnnie wystąpili z Panią Barbarą Kotowicz w utworze pod tytułem: ,,Powrócisz tu". Na zakończenie w miłej atmosferze wszyscy wspólnie zaśpiewali „Barkę”.

Dziękujemy za zaproszenie, był to dla nas ogromny zaszczyt wystąpić w gronie tak wspaniałych muzyków.

Dziękujemy Pani Annie Nawarenko, która była z nami podczas wszystkich przygotowań.

• XII ZJAZD ABSOLWENTÓW I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. T. KOŚCIUSZKI W BIELSKU PODLASKIM

• XII ZJAZD ABSOLWENTÓW

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. T. KOŚCIUSZKI

W BIELSKU PODLASKIM

Aktualne informacje na facebook zjazdu.

Zgodnie z utrwaloną tradycją nadchodzi czas, by absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego im.
            T. Kościuszki w Bielsku Podlaskim spotkali się na kolejnym zjeździe. Przybywajcie więc ze wszystkich stron świata, by wziąć udział w tym zacnym wydarzeniu, by oddać się wzruszającym spotkaniom, wylać łzy radości oraz razem bawić się na uroczystym balu szkolnym.

Ciesząc się na rychłe spotkanie, liczymy na Wasze niezawodnie stawienie się w dniu 24 czerwca 2023 r. (w sobotę) na XII Zjeździe Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim.

Przebieg tego wydarzenia zaplanowaliśmy w następujący sposób:

• 08:00 – Nabożeństwo w cerkwi prawosławnej p.w. św. Michała Archanioła
            • 10:00 – Nabożeństwo w bazylice p.w. Narodzenia NMP i św. Mikołaja,
            • 11:00 – Przemarsz ulicami miasta wraz z orkiestrą dętą do budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Bielsku Podlaskim
            • 11:30 – Powitanie gości XII Zjazd Absolwentów
            • 12:00 – Akademia jubileuszowa
            • 13:00 – Rozmowy przy kawie i herbacie
            • 14:00 – Spotkania w klasach
            • 19:00 – Bal Absolwenta w Centrum Imprezowym Hotelu Unibus (ul. Widowska 4)

Koszty naszego spotkania oszacowaliśmy na 250,- zł. Prosimy o dokonywanie wpłat na konto:

Bank Spółdzielczy w Bielsku Podlaskim

60 8061 0003 0003 0746 2000 0010

Jako adresata przelewu prosimy zatem wpisywać: "Komitet Organizacyjny XII Zjazdu Absolwentów I LO".

Wpłat należy dokonać w nieprzekraczalnym terminie do 30 maja 2023 r.

W tytule przelewu prosimy o podanie imienia i nazwiska uczestnika zjazdu (zdarzyć się może bowiem, że wpłaty będą dokonywane w jego imieniu), roku matury oraz w przypadku pań – nazwiska panieńskiego.

Podjęliśmy również decyzję, aby zrezygnować z przesyłania imiennych zaproszeń listowych. Z tego względu prosimy Was, abyście przekazywali wieść o zjeździe swoim szkolnym koleżankom, kolegom i znajomym.

Absolwenci zainteresowani noclegiem w Hotelu Unibus mogą skorzystać z jego usług po preferencyjnej cenie. Koszt usługi wynosi 100,- zł + 15,- zł za śniadanie (łącznie 115 zł za dobę hotelową). Rezerwacji można dokonywać pod numerami telefonów: +48 889 555 700, +48 85 730 03 03, lub przez e-mail recepcja@unibus.com.pl. Proszę zaznaczyć, iż rezerwacja dotyczy absolwenta XII Zjazdu.

Pytania i wątpliwości prosimy zgłaszać do członków Komitetu Organizacyjnego Zjazdu. Poniżej podajemy numery telefonów:

Barbara Babulewicz - +48 606 143 704

Adam Łęczycki - +48 721 751 765

Zbigniew Koc - +48 882 028 712

Krzysztof Prorok - +48 607 292 755

Jerzy Andrzejuk - +48 606 901 365

Piotr Daniło - +48 504 216 345

O wszystkich sprawach związanych z organizacją Zjazdu będziemy informować w kolejnych postach.

Z serdecznym pozdrowieniem

Komitet Organizacyjny

XII Zjazdu Absolwentów

I Liceum Ogólnokształcącego

w Bielsku Podlaskim

• 29.03.2023r. od godz.8.30 -14.00 DZIEŃ OTWARTY w naszym Liceum

• Drodzy ósmoklasiści!

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego Liceum 29.03.2023r. od godz.8.30 -14.00.

Przygotowaliśmy dla Was filmy promocyjne, oprowadzimy po szkole.

Z pewnością macie mnóstwo pytań, odpowiemy na niei! Rozwiejemy Wasze wszelkie wątpliwości!

Zapraszamy przyjdź, zobacz, posłuchaj.  Czekamy na Ciebie!!!

• Święto liczby Pi

• Liczba Pi to wyjątkowa liczba, która ma swoje święto 14 marca. Data ta jest nieprzypadkowa, ponieważ według amerykańskiego zapisu daty 14 marca to 3,14, czyli zaokrąglenie liczby Pi do dwóch miejsc po przecinku.

Aby uczcić Międzynarodowy Dzień Liczby Pi, w naszej szkole zorganizowano turniej międzyklasowy, w ramach którego uczniowie każdej klasy rozwiązywali zagadki matematyczne oraz recytowali rozwinięcie dziesiętne liczby pi. Najwięcej cyfr, bo aż 420 zapamiętali uczniowie klasy IIIb. Nieco mniej, bo 388 wyrecytowali uczniowie klasy IIIa.

Każda klasa mogła wykazać się również talentem literackim układając wiersz lub piosenkę o tematyce liczby pi. Dodatkowo na długiej przerwie przedstawiciele klas zaprezentowali postacie znanych naukowców.

Wyniki turnieju:
            I miejsce - IIc
            II miejsce - IIb, IIc
            III miejsce - IIIc

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w matematycznych zmaganiach!

• Spotkanie z doradcą zawodowym Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku Podlaskim

• Dnia 6 marca 2023 roku uczniowie klas II naszego Liceum uczestniczyli w spotkaniu z doradcą zawodowym Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku Podlaskim nt. „Zawody przyszłości i perspektywy rynku pracy”. Zajęcia zostały przeprowadzone przez Panią Iwonę Skłodowską, która zapoznała młodzież z perspektywami rynku pracy w ramach programu pilotażowego pt. „Od przedszkola do zawodu”. Czekamy na kolejne spotkanie nt. rozwoju kariery przy wsparciu  urzędu pracy.