• 27 kwietnia 2022 DNI OTWARTE w ILO

          • 27 kwietnia 2022 roku w naszym Liceum odbył się Dzień Otwarty.

            Zaprosiliśmy ósmoklasistów z powiatu bielskiego, aby zapoznać ich z ofertą edukacyjną naszej szkoły, która jest różnorodna i przyczynia się do realizacji marzeń przyszłych licealistów.

            Nasi goście pod okiem uczniów klas I i II odbyli spacer po szkole,obejrzeli film nakręcony przez naszych uczniów. Mieli też możliwość rozmowy z uczniami, którzy zajęli I miejsce w programie” Solve for Tomorrow”.

            Zwiedzający byli w hali sportowej, gdzie uczniowie Liceum przygotowali pokaz różnych dyscyplin sportowych, trenowanych w naszej szkole.

            Ósmoklasiści mieli też okazję do wspólnej zabawy z licealistami w naszej szkolnej auli. Wszyscy razem tańczyli belgijkę i inne tańce integracyjne.

            Uczniowie mogli się przekonać, że w naszym Liceum znajdą warunki do rozwijania swoich pasji i talentów.

            Wszystkim naszym gościom dziękujemy za przybycie i liczymy na to,że spotkamy się we wrześniu!

          • Pomagamy dzieciom z oddziałów onkologicznych!!!

          • Razem z CENTRUM TLENOTERAPII I REHABILITACJI u Agnes pomagamy dzieciom z oddziałów onkologicznych. Możemy to zrobić przynosząc maskotki, słodycze, akcesoria szkolne oraz artykuły papiernicze do sali nr 2. 

            W środę, 6 kwietnia, klasy 1a i 1c organizują kiermasz charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup potrzebnych artykułów.

          • Pamiątkowe tablo - sukces sportowy sprzed 50. lat

          •  

            1 kwietnia 2022 roku w auli 1 Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim odbyło się uroczyste przekazanie pamiątkowego sportowego tablo, związanego z sukcesem sportowym reprezentacji liceum sprzed 50. lat.

            W spotkaniu z młodzieżą liceum wzięli udział Wojciech Borecki, Bogusław Bortnik, Anatol Goroszkiewicz, Jerzy Maksymiuk i Mirosław Karpowicz - kapitan drużyny, która w maju 1972 roku wywalczyła wicemistrzostwo województwa białostockiego (jeszcze z Ełkiem, Oleckiem i Gołdapią) w piłce ręcznej chłopców. Prowadzący to spotkanie M. Karpowicz wyjaśnił ideę powstania tego oryginalnego tablo oraz okoliczności jego tworzenia przez - jak to określił - prawdziwych mistrzów w swoim fachu w Warszawie i w Szczytnie. Przedstawił także w skrócie sylwetki wszystkich 12. członków tamtej mistrzowskiej drużyny (także ścisły finał w 1973) i nauczyciela w-f prof. Wiktora Bobrowskiego. Bliższe informacje o sobie przekazali  obecni w auli dawni uczniowie - zawodnicy, odpowiadając na pytania o rolę sportu w ich życiu.

            Sportowcy z pierwszej połowy lat 70. (reprezentujący liceum nie tylko w piłce ręcznej) z życzliwą zazdrością spoglądali na nowo wybudowaną halę sportową, wspominając „gdybyśmy my mieli takie warunki..” i życząc jednocześnie „naszym” reprezentantom sukcesów w grach zespołowych nie tylko w wojewódzkiej skali.

            Na zakończenie spotkania dawni mistrzowie sprzed 50 lat przekazali pamiątkowe tablo dyrektor liceum Pani Marzenie Pogorzelskiej – Ciołek.

            Tekst - Mirosław Karpowicz

          • Deklaracja dostępności

          • WSTĘP:

            I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim  zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://1lobielskpodlaski.edupage.org/

             

            Data publikacji strony internetowej: 03 X 2019r.

            Data ostatniej istotnej aktualizacji: 30.03.2022r.

            STATUS POD WZGLĘDEM ZGODNOŚCI Z USTAWĄ:

            Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

            • filmy nie posiadają napisów dla osób niesłyszących
            • zamieszczone informacje są w postaci artykułów lub załączników dostępnych cyfrowo
            • niektóre zdjęcia z wydarzeń nie posiadają pełnych opisów alternatywnych
            • mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności
            • dokumenty w PDF nie są dokumentami edytowalnymi

             

             

            INFORMACJE DODATKOWE – STRONA POSIADA:

            Strona internetowa posiada następujące ułatwienia:

            • podwyższony kontrast
            • możliwość powiększenia i pomniejszania tekstu na stronie
            • podświetlane linki       
            • skala szarości
            • jasne tło
            • mapa strony

             

            Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

             

             

            DATA SPORZĄDZENIA DEKLARACJI:

            Deklaracje  sporządzono dnia 01.03.2021 r.

            Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 30.03.2022r.

            Deklarację  sporządzono na  podstawie samooceny przeprowadzonej przez pracownika I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim.

             

            KONTAKT I INFORMACJE ZWROTNE:

            Osoba do kontaktu w sprawie dostępności: Ewa Trzeszczkowska – wicedyrektor szkoły e-mail: 1lo_bielsk_podlaski@wp.pl

             

            telefon: 85-833-26-73

            Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

             

            PROCEDURA WNIOSKOWO-SKARGOWA

            Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś  ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez  odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane  osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba  żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla  niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje  o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od  dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować  alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia  dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana  dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu  wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl

              

             

             

            DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA

            1. Szkoła posiada dwa budynki: budynek A- szkoła i budynek B - hala sportowa przy szkole.
            2. Głównym budynkiem szkoły, w którym mieści się sekretariat oraz gabinet dyrektora, wicedyrektora jest budynek A.              

            Wejście  od ul. 11 Listopada 6 (główne) jest ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły.

            1. Do budynku A prowadzi również wjazd na parking znajdujący się z lewej strony szkoły. Wejście znajduje się tam wejście od strony szatni. 
            2. Do budynku B, w którym znajduje się hala sportowa wchodzi się od tyłu budynku szkoły i posiada on podjazd dla niepełnosprawnych. Nad wejściami (od strony ulicy i od hali)  nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
            3. Na terenie szkoły są miejsca parkingowe.
            4. Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji przy wejściu głównym są pracownicy obsługi.
            5. W budynkach na każdym poziomie (parter, 1 piętro ) znajduje się korytarz. Budynki posiadają windę.
            6. W budynkach są dostosowania dla osób niepełnosprawnych (toalety).
            7. Do szkoły (budynek A – parter) może wejść osoba z psem asystującym i psem przewodnikiem.
            8. W szkole nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.