• "Więcej niż tańczące parabole"

          • Uczniowie! Już wkrótce zaczynamy drugi etap projektu "Więcej niż tańczące parabole" realizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki Białystok. 

            Zapraszamy wszystkich chętnych. Przed Wami zajęcia z tancerzami, choreografami, tworzenie spektaklu oraz oglądanie profesjonalnych spektakli tanecznych. 

            Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc! 
            Zapraszamy - zapisów dokonujemy poprzez formularz internetowy na stronie:

            http://www.podlaskiestowarzyszenietanca.pl/parabole_ilobielskpodlaski/

             

            A poniżej kilka fotografii z naszych odwiedzin na Waszej długiej przerwie. Pozdrawiamy i zapraszamy - Przestrzenie Sztuki Białystok!

             

            Pozdrawiamy!

            Zespół projektu Więcej Niż Tańczące Parabole.

            ___________________________________________

            #przestrzeniesztuki #nimitpolska #instytutteatralny #mkdnis_gov_pl

            Projekt „Więcej niż Tańczące Parabole” realizowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki Białystok. Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

          • Spotkanie - "Bezpieczeństwo osób wyjeżdżających za granicę"

          • 18 października uczniowie klas maturalnych wzięli udział w spotkaniu z panią Sylwią Bagniuk przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim  oraz panią Anetą Kotowicz doradcą zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku Podlaskim w ramach Europejskiego Dnia przeciwko Handlowi Ludźmi i Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. W ramach prelekcji pt. „Nie ufaj bezgranicznie” propagowano wiedzę na temat handlu ludźmi, kreowano postawy i zachowania społeczne zmierzające do poprawy bezpieczeństwa osób wyjeżdżających za granicę oraz zapoznano z siecią Eures i sprawdzonymi ofertami pracy za granicą.

          • Nasza Szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie"

          • W dniu 24 października (poniedziałek) nasza Szkoła odpowiadając na zaproszenie Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie”, czyli w biciu rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Do tej pory we wszystkich edycjach brało udział 684 tysiące 151 osób. Zamierzeniem organizatorów jest to aby liczba ta wzrosła do miliona czytających osób.

            Wydarzenie to odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

            Głównym celem akcji oprócz pobicia zeszłorocznego rekordu, była promocja czytelnictwa wśród młodzieży. Po za tym „Przerwa na czytanie” miała na celu zachęcić uczniów do sięgania po książki w każdej sytuacji i w każdym miejscu, pokazać, że czytanie jest ciekawe i że jest mnóstwo książek (oprócz lektur) o bardzo różnorodnej tematyce, które są naprawdę wartościowe i po które warto sięgać w wolnych chwilach.

            W akcji wzięło udział łącznie 304 uczestników (uczniowie, nauczyciele oraz pozostali pracownicy). Nauczyciel bibliotekarz w wielu miejscach na terenie szkoły wyeksponował książki o różnej tematyce w taki sposób, aby każdy kto nie przyniósł w ten dzień własnej książki mógł znaleźć wśród nich coś dla siebie. Czytano komiksy, fantastykę, horrory, literaturę typowo młodzieżową, ale także książki o sztuce, podróżach czy zdrowym odżywianiu. Poza tym podczas przerw zachęcaliśmy młodzież do dzielenia się refleksjami odnośnie swoich ulubionych książek oraz do składania propozycji na zakup takich książek, których wg. niej brakuje w naszej bibliotece.

            Wszystkim, którzy wzięli udział w „Czytaniu na przerwie” serdecznie dziękujemy !

            Agnieszka Kordiukiewicz z Biblioteki Szkolnej

          • KONKURS DLA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

          • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku informuje o organizacji konkursu na plakat lub spot dotyczący przeciwdziałania marnowaniu żywności w ramach kampanii dotyczącej tego zjawiska. Konkurs jest adresowany do szkół ponadpodstawowych na terenie województwa podlaskiego.

            https://wfosigw.bialystok.pl/nie-wyrzucaj/

          • IX edycja Olimpiady Solidarności - Rejestracja do 15 listopada 2022!

          • Nie zapomnijmy tamtych dni. Rusza IX edycja Olimpiady Solidarności.

            Fundacja Centrum Solidarności zaprasza do wzięcia udziału w IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Rejestracja szkół trwa do 15 listopada. Organizatorzy zachęcają całe klasy do wzięcia udziału w etapie szkolnym.

            Jak co roku, historia Polski lat 1970–1990, wpisana w kontekst historii Europy, będzie przedmiotem trwających 8 miesięcy zmagań konkursowych uczniów klas III liceów i IV techników. Zwieńczeniem trzy etapowego konkursu oraz warsztatów studyjnych w Gdańsku, będzie koncert ambasadora muzycznego Olimpiady oraz gala finałowa, która odbędzie się w czerwcu 2023 roku w Gdyni.

            Fundacji Centrum Solidarności szczególnie zależy na szerokim upowszechnianiu tej 20-letniej karty historii narodu i państwa, która dała nam wolność i miała decydujący wpływ na obalenie muru, dzielącego naszą część Europy od wolnego świata. To historia,  którą  z dumą powinniśmy przekazywać młodzieży, tak, by dalej trwała w dobrej pamięci kolejnych pokoleń Polaków - mówi Danuta Kobzdej, prezes Fundacji, pomysłodawczyni konkursu.

             

            48 finalistów przed egzaminem finałowym weźmie udział w 3 dniowych warsztatach studyjnych. Wszyscy finaliści uhonorowani zostaną nagrodami rzeczowymi a  9 najlepszych uczniów otrzyma  indeksy na studia stacjonarne oraz, razem z nauczycielami, nagrody finansowe. Szczegóły na www.olimpiadasolidarnosci.pl

             

            Kontakt dla mediów: Wiktor Nowak

            Koordynator Projektów Edukacyjnych

            w.nowak@fcs.org.pl

            tel. +48 798 066 993

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

          • "Książka i możliwość czytania

            to jeden z największych cudów cywilizacji"

                                                           Maria Dąbrowska

             

            29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, a jego celem jest propagowanie czytelnictwa, nabywania przyjemności nie tylko z  czytania, ale także ze słuchania. Inicjatywa święta powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku, a jego patronką wybrano wybitną polską pisarkę Janinę Porazińską.

            W naszej szkole (ze względu na odbywające się w zeszłym tygodniu matury próbne) święto te zostało przeniesione na 4 października i zorganizowane pod nazwą "Poczytajmy sobie". Większość osób wzięła aktywny udział w akcji. Młodzież zaprezentowała utwory lub fragmenty ulubionych książek czytając je na głos przed całą klasą, a to z kolei miało zachęcić pozostałych słuchaczy do sięgnięcia po daną pozycję.

            Głośne czytanie stało się także bodźcem do wymiany poglądów wśród uczniów na temat przeczytanych fragmentów i ich wyborów, co z kolei stanowi ważny punkt w integracji społeczności szkolnej. Ponadto czytanie na głos jest oderwaniem się na chwilę od codzienności, ma działanie relaksujące, terapeutyczne oraz kształtuje nawyk uważnego słuchania.

            Organizatorką przedsięwzięcia była Pani Agnieszka Kordiukiewicz z Biblioteki Szkolnej