• Zwyciężyliśmy w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”

Nasza szkoła znalazła się w gronie 30 laureatów

konkursu „PROJEKT: SZKOŁA!” organizowanego

przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

w ramach akcji edukacyjnej

„Lekcja o Funduszach Eurpejskich VII”.

„Lekcja o Funduszach Europejskich VII” to projekt Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.
            Nasza szkoła (klasa IV „c” i klasa I „c”) wzięła w nim udział!  W ramach akcji otrzymaliśmy pakiet materiałów edukacyjnych (w tym gry planszowe i broszury), na podstawie których przeprowadzono tytułowe Lekcje o Funduszach Europejskich.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji był rozwój lokalny. Uczniowie dowiedzieli się czym jest rozwój lokalny, w jaki sposób rozwijają się ich miejscowości, a także poznali sposoby wyrażania swoich potrzeb jako mieszkańców. Założeniem projektu było zachęcenie uczniów do angażowania się
            w rozwój swoich miejscowości.  Nauczyciel, który przeprowadził zajęcia, mógł wraz
            z uczniami wziąć udział w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”, w którym należało zgłosić ciekawy pomysł na inwestycję w szkole lub jej okolicy. Projekty mogły dotyczyć różnych zagadnień.

Nasza szkoła również przygotowała swój projekt skierowany do seniorów i młodzieży Przyjazny komputer – kreatywny kurs podstaw obsługi komputera i smartfonu z wykorzystaniem Internetu w sprawach dnia codziennego  i okazał się on być dużym sukcesem. Znaleźliśmy się w gronie 30 laureatów konkursu. Dzięki zaangażowaniu nauczyciela prowadzącego lekcje, a także uczniom, którzy wraz z nim pracowali nad projektem - do naszej placówki trafi nagroda w postaci monitora interaktywnego w komplecie z głośnikami, dzieki któremu lekcje będą jeszcze ciekawsze. Organizatorzy nie zapomnieli również o zaangażowaniu nauczyciela prowadzącego, który otrzyma nagrodę rzeczową.

Pełną listę zwycięzców, a także informacje o projekcie można znaleźć na stronie: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja

Sławomir Zieniewski

• Zajęcia integracyjne

• W naszym Liceum w bieżącym roku szkolnym odbyły się zajęcia integracyjne, którymi objęto uczniów klas I.  Prowadzącymi warsztaty z młodzieżą były pani Katarzyna Jurczuk – psycholog szkolny oraz pani Anna Nawarenko – pedagog szkolny. Dzięki kilkuletniej owocnej współpracy z Fundacją na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci oraz integracji społecznej FUTURUM z Orli, mogliśmy  uatrakcyjnić zajęcia wykorzystując pomoce coatchingowe udostępnione przez fundację.

Serdecznie dziękujemy Prezesowi Fundacji Futurum – pani Ewie Żukowickiej za udostepnienie materiałów.